بازدیدکننده گرامی در صورتی که از طریق برخی وبسایت‌ها به "پارس تمز" منتقل شده‌اید برخی از مدیران وبسایت‌ها با شگردهای سایبری اقدام به ربودن برخی نسخه‌های قدیمی پوسته‌ها نموده‌اند که لازم است این تذکر داده شود که به مطالب و موارد دیگر این سایت‌ها اعتماد نکرده و از آن‌ها استفاده نکنید.
نکته: در صورتی که فرد یا سایتی مدعی فروش پوسته‌ها بود بهتر است دقت کنید چند نسخه‌ی اولیه یکی دو پوسته به صورت غیرقانونی در دسترس بوده (حداکثر تا نسخه 3 منسوخ و آسیب پذیر) و نسخه‌های جدید به هیچ عنوان قابل پخش نیست و امکان دسترسی این افراد به نسخه‌های نهایی و stable وجود ندارد و نخواهد داشت.
در صورتی که توسط افراد شیاد دچار خسارت شدید می‌توانید مستندات مالی یا هر مستندات دیگر خود را به ایمیل parsthemes.com[at]gmail.com ارسال کنید.

[ بسم الله الرحمن الرحیم ]


police
علی رغم میل باطنی به دلیل سو استفاده ی زیاد شکایتی در دادسرای جرائم رایانه ای انجام گرفت تا اقدامات لازم برای برخورد با فروشندگان و استفاده کنندگان غیرمجاز صورت گیرد.به لطف الهی پس از مشاهده ی مدارک توسط سرپرست حکم لازم برای بررسی و احضار متخلفین گرفته شد و پس از آن پرونده تشکیل و در اختیار پلیس فتا قرار گرفت و پس از بررسی پوسته ها و مدارک موجود مقدمات لازم برای احضار صورت گرفت .

از آنجایی که صفحات پرونده طبق قانون سازمان قضایی جز حریم شخصی است امکان انتشار آن وجود ندارد.

متن شکایت نامه :

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد, ,ریاست محترم دادسرای جرائم رایانه ای بنده مدیر parsthemes.com و با مشخصات درج شده در فرم ضمیمه با توجه به زحمات کشیده شده برای ساخت پوسته های سیستم مدیریت محتوای وردپرس و سو استفاده ی افراد در اقدام به فروش با قیمت های پایین تر و حتی پخش رایگان در سایت های ناقض کپی رایت خواستار برخورد جدی با متخلفین می باشم . لیست فروشندگان و انجمن ها و آدرس ها و سایت های غیرمجاز در یک فایل word قرار گرفته و همچنین برای بررسی کارشناس مربوطه به همرا فایل word در یک حلقه DVD قرار گرفته است.همچین با توجه به استفاده ی غیرمجاز برخی سایت ها از پوسته ها و تهیه با شگردها سایبری خواستار فیلتر شدن آن ها می باشم.

اما رای صادره ی دادگاه پس از بررسی و طبق قوانین مصوب 1388 [لینک قانون]:

ماده12ـ هركس به طور غیرمجاز داده‌های متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ها در اختیار صاحب آن باشد، به جرای نقدی از یك میلیون (1.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

ماده13ـ هركس به طور غیرمجاز از سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی با ارتكاب اعمالی از قبیل وارد كردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف كردن داده‌ها یا مختل كردن سامانه، وجه یا مـال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل كند علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یك تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست میلیون (20.000.000) ریال تا یكصد میلیون (100.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

ماده18ـ هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امكان)، به حبس از نود و یك روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.

[ هشدار]

نکته 1: "پارس تمز" در هیچ شبکه ی اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام و ... و انجمن ها یا در سایت های دیگر حضور و فروش ندارد و نمایندگی کتبی و شفاهی به فرد یا شرکت نداده است و نخواهد داد.در صورت برخورد با اینگونه موارد بدانید که این جعل نام بوده و برای پیگیری قضایی متخلفین را معرفی کنید.در ضمن پارس تمز واسطه ای نخواهد داشت و در صورت ادعای افراد مبنی بر نماینده به هر شکلی ( سئو کار , تیم طراحی و ... ) بدانید کذب بوده و در صورت مشاهده برای پیگیری گزارش دهید.
نکته 2 :امکان شکایت و پیگیری مجدد سایت هایی که پوسته ها را به صورت رایگان یا ارزان با شگردهای سایبری تهیه نمودند فراهم می باشد.
نکته 3 : پوسته ها تحت لایسنس GPL نیستند و رمزنگاری نکردن پوسته ها تنها به دلیل اطمینان از سالم بودن و مخرب نبودن محصولات می باشد‌ و این مورد حقی برای فروش و انتشار برای دیگران ایجاد نخواهد کرد.
نکته 4 : در صورتی که افرادی با جعل عنوان یا موارد مشابه اقدام به فروش یا دلالی داشتند گزارش دهید و با خود شکایتی برای برخورد با این افراد تنظیم نمایید. 
نکته 5: هرگونه دامین و یا مارکت دیگر در صورت ادعا بر فعالیت پارس تمز کذب بوده ودر صورت مشاهده گزارش دهید.

نکته 6 : در صورت برخورد با افراد جاعل و کلاهبردار و اخاذ هر چه سریعتر به پلیس فتا از طریق لینک های زیر گزارش دهید. گفتگوی برخط ( لینک) و یا گزارش متنی (لینک)


فروش نسخه های قدیمی تمامی قالب ها به دلیل مشکلات هسته کاملا متوقف شد

نکته ی مهم: بدون اخطار قبلی اقدامات برای شکایت DMCA و ساسپند و معلق کردن سرویس هاست و DNS ها ( نظیرکلود فلر) و دامین های بین المللی و جریمه افرادی که با شگردهای سایبری اقدام به ربودن پوسته ها کردند انجام خواهد گرفت.

[ ادامه دارد ... ]